Перший раз у 1 клас /Files/images/3кes.jpeg

/Files/photogallery/834/IMG_0970.JPGПершокласники НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

/Files/images/DSC_0489.jpgРодина першокласників 2014р.


/Files/images/поч.кл.jpg

Прийом дітей до 1 класу

Увага!

З 01.04 по 31.05 здійснюється прийом документів
для зарахування дітей до 1 класу 2024-2025 навчального року.
Контактна особа: Білянівська Галина Іванівна тел. 097 315 8136

До 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховуються діти, як правило, з 6 років.

Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають:

  • заяву на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу,
  • копію свідоцтва про народження дитини,
    медичну картку встановленого зразка.

Готовність до школи



Школа – це новий ступінь в житті дитини і усієї вашої сім’ї. Що означає підготувати дитину до школи, до нового життя? Навчити його листу, читанню, рахунку? Знайти хорошу, на вашу думку, школу? Ні, це ще не усе.

Готовність до шкільного навчання – це зовсім інше. Цей комплексний розвиток інтелектуального, емоційного, фізичного і особового потенціалу дитини. Необхідно постійно стимулювати пізнавальний інтерес, і розвивати здатність до навчання(запам’ятовуванню, накопиченню матеріалу і досвіду). Як часто батьки віддають дитину в школу, не замислюючись над тим, чи готовий він психологічно до нового життя? Починаються проблеми: дитина не хоче вчитися, йому нецікаво, просто не хоче ходити в школу. Проблеми можуть найрізноманітніші.

Ваша дитина, може бути попросту не готова стати доросліше. Вона ще не награлася і замість учбової діяльності постійно дивитиметься у вікно або малюватиме карлючки на уроках. Та зате із задоволенням спілкуватиметься з однокласниками і радісно бігти в школу для спілкування з ними. Інша дитина готова вчитися і пізнавати світ, але не готовий спілкуватися з новими хлопцями. Головне – зрозуміти проблеми і сильні сторони дитини, щоб допомогти йому в перший навчальний рік. Шлях цей рік буде несолодким, можливо, важким. Наберіться терпіння, і допомагайте вашому першокласникові з любов’ю

10 речей, які повинні зробити батьки першокласника

Малюк, швидше за все, буде хвилюватися і сам прокинеться вдосвіта. Прикрасьте його кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим надписом.

Багато хто з батьків вважає, що подарунків цього дня робити не обов’язково. Між тим яскравий згорток поруч із подушкою трохи розвіє дитячі хвилювання і, з іншого боку, підкреслить важливість події.

Звичайно ж, ранець із потрібними речами ви разом з дитиною склали ще тиждень тому. Напередодні 1 вересня варто ще раз зазирнути до нього… і покласти туди якусь дрібничку: чи то кумедний ластик, чи незвичайний олівець. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку!

На весь сьогоднішній день забороніть собі повчати дитину, не хмуртеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся і не підвищуйте голос!

Відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли малюк вперше переступить шкільний поріг, ви маєте бути поруч із ним.

Скажіть своєму першокласнику, який він має чудовий вигляд.

Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов перший день. Поцікавтеся, що вона робила і, обов’язково похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть, якщо вона вмудрилася щось загубити).

Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів – їм також буде приємно привітати першокласника.

Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.

Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними, як сьогодні!

Найбільш поширені проблеми першого класу: /Files/images/дітки.jpeg

дитина не може зосередитися і перескакує з однієї справи на іншу;

дитині необхідно, щоб його контролювали. Вона не в змозі самостійно впоратися навіть з простим завданням;

малюку важко просидіти без руху 35 хвилин;

дитині не подобається вчитися. Її значно більше цікавлять іграшки, а не книжки і прописи.

І спільні поради, як їх здолати

Багато батьків, намагаючись привчити малюка до самостійності, не допомагають йому робити уроки, а лише перевіряють вже виконане завдання. Але не кожне дитя в змозі самостійно зробити навіть просте завдання. Буде потрібно декілька місяців, щоб маля зрозуміло, що домашнє завдання це його обов'язок, який треба виконувати. Тому перший час ви повинні м'яко нагадувати маляті, що пора сідати за книжки і допомагати йому, хоч би своєю присутністю.

Неодмінним атрибутом навчання є шкільне приладдя. Всілякі пенали, зошити, ручки, гумки, теки - першокласник сприймає, як нові іграшки. Тому не економте на цих необхідних атрибутах. Дозвольте дитяті брати участь у виборі шкільного приладдя, вони підтримують інтерес до навчання.

Першокласникові необхідний жорсткий розпорядок дня. Після школи і обіду - дайте малюкові одну-дві години вільного часу. Хай він відпочине, відключиться, пограє, подихає свіжим повітрям. Але не відкладайте домашнє завдання на пізній вечір. Після 17-18 годин зосередженість і здатність сприймати нову інформацію різко знижується. Оптимальний час для виконання уроків 16-17 годин - маля вже відпочило після школи і ще не втомилося грати. Лише не заставляйте його швидко кинути іграшки і сідати за уроки, бо прийшов час. Діждіться моменту, коли дитя відкладе одну іграшку і ще не візьметься за іншу. Якщо ви перериватимете захоплено граючого малюка - виникне протест і необхідність виконання домашніх завдань швидко придбає негативне забарвлення.

Завжди починайте з найважчого, поки увага на висоті. А те, що дитині знайоме з дитячого саду (наприклад, малювання) він зуміє зробити і після того, як крива зосередженості піде на спад.

Якщо у дитини щось не виходить, допоможіть йому на проміжних стадіях. Лише не варто робити за нього завдання цілком. Плавно підведіть малюка до вірного вирішення, але остаточну відповідь він повинен дати сам. В кінці обов'язково похваліть: "Ось бачиш який ти молодець. Я тобі лише трохи допомогла, і ти сам вирішив цей складний приклад". Тоді у дитини з'явитися позитивна установка "Я сам все можу".

Кiлькiсть переглядiв: 304

Коментарi