/Files/images/1286868026_001.jpg

ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС


/Files/images/1392985389_-2.jpg

Стрес – це одна з найпоширеніших у світі хвороб, яка не знає ні расових, ні вікових, ні класових кордонів. На жаль, подолати стрес дуже непросто, але можливо. Ось кілька порад, які можуть у цьому допомогти:



Розкажіть про те, що вас гнітить

Стрес не виникає на порожньому місці. Якщо у вас є певні проблеми, що вас мучать, розкажіть про них кому-небудь. Знайдіть людину, якій ви могли б довіряти і поговоріть з нею. Залишатися з проблемами сам на сам дуже важко. Виговорившись, ви відразу відчуєте полегшення.

Не сидіть, склавши руки

Можна безкінечно мучити себе власними переживаннями. Вони не зникнуть, поки ви будете сидіти, склавши руки. Для того, щоб позбутися від стресу, ви повинні спершу усунути його причину. Якщо ви нічого не зробите для того, щоб позбутися від своїх проблем, вони так і будуть з’їдати вас зсередини.

Не дозволяйте тиснути на вас

Стрес – це найчастіше результат тиску. Який камінь тисне на ваші плечі і не дає вам спокійно жити? Можливо, настав час його скинути? Навіть якщо у вашому житті є проблема, на вирішення якої потрібно занадто багато сил і часу, ви ні в якому разі не повинні дозволяти їй отруювати ваше існування. Позбавтеся від вашого вантажу і вдихніть вільно.Відпочиньте

Кращі ліки від стресу – це хороший відпочинок. Проблеми, що на вас навалилися, зовсім не такі страшні, як вам здається. Просто у вас немає сил на те, щоб вирішити їх. Не шкодуйте час на сон, відпочивайте, приймайте заспокійливі ванни і т.д.

Допомагайте іншим людям

Іноді найкращий спосіб боротьби зі стресом – це простягнути руку допомоги тому, хто знаходиться поруч. Підтримайте близьку вам людину, запишіться у волонтери, займіться доброчинством – станьте людиною, яка приносить користь. Це допоможе вам повірити в себе і дасть вам можливість відчути себе потрібними.

Спілкуйтеся

Товариство людей – це найкраща анестезія. Спілкування змушує вас відчувати, що ви не самотні, це вселяє сили і оптимізм. Якщо ви постійно відчуваєте себе розбитими, не бійтеся попросити підтримку у близьких людей. Вам не обов’язково виливати їм душу, досить просто провести трохи часу разом, розвіятися і хоча б на трохи забути про свої проблеми.

Візьміть своє життя під контроль

Тільки ви самі можете контролювати ваше життя і вирішувати якою воно буде. Як тільки ви усвідомлюєте це, страх і невпевненість покинуть вас. Замість того, щоб мучити себе песимістичними настроями, змініть ваше життя на краще: знайдіть цікаве хобі, заведіть нові знайомства, відпочиньте в іншому місті і т.д. Ви самі є режисером своєї долі, тож вибирайте сценарії із щасливим кінцем.

ЯК ПЕРЕЖИТИ ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ?/Files/images/1411371447_osn.jpg


Осінь - чудова і водночас примхлива пора року. Саме в цю пору року організм найчастіше може занедужати…

У цьому році ГРВІ не стали чекати жовтня-листопада, а почали «косити» українців уже наприкінці літа. Причина цього - аномальна спека, яка підточила наш імунітет і він не зміг впоратися з різким перепадом температур. Минулого тижня, буквально за лічені дні, температура знизилася на 10 градусів - з 36 до 26 °С. При цьому якщо раніше для нас такий температурний режим був комфортним, то зараз багато хто мерзне, кутаючись у кофти. А де мерзлякуватість, там і нежить, і хворе горло: спазмовані судини - слабкий захист від вірусів. Ось і отримуємо сплеск застудних захворювань. До них додаються слабкість, стрибки тиску (температурні перепади б’ють по серцево-судинній системі) і ось вона депресія (дні стають коротшими, а сонячного світла дедалі менше). Мораль цієї байки така: щоб насолоджуватися золотою осінню, потрібно допомогти своєму організму впоратися з перехідним періодом. Як?

Ось кілька золотих правил для перехідного періоду

1.ЗАГАРТОВУЙТЕ НІС І ТІЛО

Починайте і закінчуйте день контрастним душем. Це потрібно, щоб судини стали менш спазмованими, а значить, були непроникною стіною для мікробів. Ще один плюс тренованої серцево-судинної системи — менше будете реагувати на зміни погоди. Щоб ефект від контрастного душу був сильнішим, поступово збільшуйте температурний контраст.

2. ВЛАШТУЙТЕ СОБІ СОЛОДКЕ ЖИТТЯ

Під час перехідного періоду не відмовляйте собі в солодощах. Тільки мова йде не про різні тістечка і тортики, а про мед і сухофрукти.

Чому зараз важливо їсти мед? Крім усіх інших «корисних речей», він багатий на глюкозу, яка потрібна нашому серцевому м’язу (а під час перехідного періоду серце працює в більш жорсткому режимі). Крім того, він розширює спазмовані судини, а це - профілактика застуди. Візьміть собі за правило щодня злизувати мед з тарілки (намащуйте тонкий шар).

Сухофрукти № 1 для перехідного періоду - це курага, родзинки та інжир. Курага та інжир - джерела калію, а саме цей мінерал забезпечує нормальну діяльність серцево-судинної системи, яка, як ми вже згадували, може давати збої під час перехідного періоду. Крім того, солі калію сприяють відкашлюванню мокротиння. Тому ці сухофрукти потрібно їсти тим, хто хворіє зараз на бронхіти та ларингіти. Що стосується родзинок, то вони багаті на магній, який заспокоює нашу нервову систему. Саме в такому режимі вона може адаптувати всі процеси нашого організму під погодні ситуації. До речі, саме цю властивість має той же корвалол або валідол: вони переводять роботу нервової системи в нормальний режим, завдяки чому заспокоюється і серце.

3.БІЛЬШЕ РУХАЙТЕСЯ І НЕ ПЕРЕЇДАЙТЕ/Files/images/1411371472_ftnes.jpg

Коли людина ходить, плаває, танцює, у неї правильно наладжується робота гормонів стресу, які допомагають нам адаптуватися до перепадів погоди. І коли через черговий перепад температур у організму виникне необхідність скористатися ними, їх виділиться саме стільки, скільки потрібно.
Дуже важливо у цей період не переїдати, оскільки під час переїдання зростає навантаження на печінку. А на ній лежить робота за утворенням захисних речовин імунітету - антитіл, інтерферонів та інших. По суті під час перехідного періоду потрібно посидіти на дієті. Їжте чотири-п’ять разів (при цьому порція має вміщуватися у вашій долоні). Зменшить споживання солі: через неї вода затримується у тканинах організму, а це може спровокувати підвищення тиску. У жодному разі не відмовляйтеся від білкової їжі - м’яса і риби.

4.СМАКУЙТЕ ФРУКТИ

Кінець серпня - початок вересня - пік сезону кавунів і динь. Як баштанні допоможуть пережити перехідний період? По-перше, і в дині, і в кавуні багато пектинів - харчових волокон, які, як щітка, чистять наш кишечник від сміття. Це чудова профілактика дисбактеріозу, а значить, і застуди, оскільки наш імунітет залежить від стану кишечнику. І як тільки порушується мікрофлора кишечнику, клітини імунітету починають гірше виконувати свою захисну функцію. Крім того, диня багата на речовини, які допомагають у продукуванні серотоніну - гормону щастя, а саме він нам потрібен, щоб не «захворіти» на осінню депресію. Кавун містить магній, який має сечогінний ефект, отож, знижує тиск (він під час перепадів погоди часто зростає).

5.ВІДМОВТЕСЯ ВІД СТИМУЛЯТОРІВ
Організм — саморегульована система. І коли ми вживаємо стимулятори - каву, чай, алкоголь та нікотин, то порушуємо нервову систему, а значить, заважаємо їй працювати в нормальному режимі. Знизьте залежність від стимуляторів, а ще краще - відмовтеся від них, особливо напередодні зміни погоди. Замініть їх трав’яними чаями або відварами.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ І ЗАБУДЬТЕ ПРО ДЕПРЕСІЮ!!!



РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ З ПІДГОТОВКИ
ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

/Files/images/Зобр003.jpg

Активно працювати на уроці: уважно слухати та відповідати на запитання.

• Якщо щось незрозуміло, не соромитися запитувати.

• Уважно й докладно записувати завдання з кожного предмета.
• Учитися користуватися довідниками та словниками, щоб уміти з’ясовувати значення незнайомих слів і висловів.
• Навчитися знаходити необхідну інформацію з допомогою комп’ютера.
• Складний матеріал уроку треба повторити того ж дня, щоб відразу закріпити його та запам’ятати.
• Виконуючи домашнє завдання, слід не лише думати, що треба зробити, а ще й з’ясовувати, з допомогою яких засобів і прийомів цього можна досягти.
• Не соромитися звертатися по допомогу до дорослого й однокласників.
• Перед виконанням домашньої роботи слід переконатися в тому, що в щоденнику записані всі завдання.
• Треба визначити послідовність виконання завдань і час, потрібний для виконання кожного з них.
• На письмовому столі має лежати тільки все необхідне для виконання одного завдання, після чого зі столу прибираються вже використані матеріали та готується навчальне приладдя, необхідне для виконання наступного завдання.
• У процесі підготовки домашнього завдання слід робити перерви.
• Вивчаючи заданий матеріал, треба спочатку його зрозуміти, а вже потім запам’ятовувати.
• Перед виконанням письмової роботи необхідно вивчити всі правила, які можуть стати у нагоді.
• Читаючи підручник, треба ставити собі запитання за текстом.
• Дізнаючись про нові поняття і явища, треба пов’язувати їх за змістом із уже відомими.
• Велике завдання необхідно розділяти на частини й працювати над кожною з них окремо.
• Готуватися до творів і доповідей треба заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження, а не залишати таку відповідальну роботу на останній день.
• Необхідно вміти користуватися картами й схемами та використовувати їх під час підготовки усних уроків.
• Треба складати план усної відповіді й перевіряти себе за ним.

Використані матеріали : - за І.М. Рибальченко. Взаємодія з батьками. Х.: Вид. група «Основа», 2007, с. 154

Кiлькiсть переглядiв: 215

Коментарi